Musím přiznat, že na švédech se mi líbí, jak dokážou být hrdí na svou historii a umí využít jak přírodního, tak historického dědictví bez pompézností. Já osobně miluji historii a když už ve Švédsku žiju, tak se snažím historii lépe poznat. Možná i proto, abych lépe pochopil mé nové kamarády či kolegy v práci. Snažím se tedy navštěvovat místa, která mi o historii něco řeknou. Jedním takových kouzelným místem jsou Mrtvé vodopády, ve švédštině Döda fallet.

Continue reading ‘Mrtvé vodopády | Döda fallet’ »

Několik let po sobě jsem byl na dovolené v Chorvatsku, asi tak jako většina z Vás… Nikdy jsem ovšem tuto zem nefotil z pohledu krajiny nebo architektury. Vážně jen takové pokusy a tak když jsem chtěl něco dát na stránky, tak jsem zjistil, že vlastně nemám co. Jen proto aby byla „Vzpomínková“ série kompletní, tak vkládám takovou „z nouze cnost“. Snad ještě někde vyhrabu klasický pohled na Dubrovník…

Continue reading ‘Vzpomínková: Chorvatsko 2010’ »

Před pár dny jsem někde postřehl, že kamarádi z Ostravy vyrážejí opět na Slovensko na hory a tak jsem se rozhodl to aspoň okouknout vzpomínkově na fotkách. Vysoké Tatry miluji a věřím, že se tam ještě dostanu a nějaké ty kopečky zdolám, a třeba i s mou novou rodinou.

Continue reading ‘Vzpomínková: Vysoké Tatry, Slovensko, 2010’ »

Dneska jsem měl nedělní šichtu a samozřejmě byl krásný den, tedy modré nebe s obláčky a příjemných 10 plus nad nulou. Hned bych raději vyrazil s foťákem. Bohužel jaro ještě pořádně nedorazilo a tak jsem opět zabrouzdal do složky z loňské foto expedice na ostrov Runde v Norsku.

Continue reading ‘Takový nějaký smutný z Norska…’ »

Loni v květnu jsem byl s mou dnešní ženou Petrou a dcerou Umou ve Stockholmu, kde jsme na české ambasádě vyřizovali papíry kvůli svatbě, a protože jsme si to naplánovali na pátek, a počasí o víkendu mělo být jako vystřižené z žurnálu, tak jsme zůstali 2 dny. Být ve Stockholmu a nenavšívit nejstarší skansen, který je na ostrově Djurgården (v překladu zvířecí zahrada), to by byl hřích.

Continue reading ‘Loňské jaro ve Skansenu na ostrově Djurgården ve Stockholmu’ »

Ja nevím jak Vy, ale já už se docela těším na pořádné jaro a léto tady ve Švédsku. Vy v Česku jste si už nějaké to krátké jaro užili a já Vám to tak závidím. Tady u nás stále občas sněží, dneska pro změnu celý den prší… Musel jsem zavzpomínat na jaro v Česku.

Dneska mám takovou nějakou dobrou náladu a procházím si fotky z ostrova Runde v Norsku, kde jsem byl v létě 2010. Strašně rád bych se na tento ostrov ještě někdy na pár dní vrátil. Už nemám ty ptáčky sice čím „drtit“, ale i s malým kašpárkem se dá dělat přeci velké divadlo. Na druhou stranu to mám asi 8 hodin jízdy autem, takže to je daleko reálnější než z Česka.

Continue reading ‘Tak kde mám přistát šéfe…?’ »

Jedna vzpomínková na papouška ostrova Runde v Norsku. Barvička pozadí mi tak trošku připomíná velikonoce…

Tak jsme tady ve středním Švédsku už předstihli Česko se západem slunce a tak jsem si vzpomněl na focení západu na ostrově Runde v Norsku, kde jsem byl v roce 2010 s partou úžasných lidí. Jednou norskou západovkou tedy zdravím všechny do Česka a přeji krásný nedělní večer.

Fotografie byla vytvořena ve čtvrt na dvanáct na severní straně ostrova.

Miluji tuto fotografii. Je stará asi 5 měsíců, ale pořád mě nějak uchvacuje. Jsou na ni mi nejmilovanější!

Jak jsem psal, tak plním. Prošel jsem složku z absolvovaného workshopu fotografování architektury v Praze a dovolím si publikovat 4 fotografie. Není to sice vůbec žádný zázrak, ale je to asi to jediné použitelné, takže není z čeho vybírat…

Continue reading ‘Vzpomínka na WS architektura Prahy’ »

Předělávám si webové stránky a tak se probírám mým foto archivem. Narazil jsem na fotografie z roku 2008, kdy jsem absolvoval fotografický kurz fotografování architektury v Praze u Fotoinstitutu. Hned první fotografie patří asi mezi mé neoblíbenější. Je to fotografie z Karlova mostu směrem na ulici Na Kampě. Má v sobě nějaké kouzlo, tedy alespoň pro mě určitě.

Continue reading ‘Noční Praha’ »