Autor

Jmenuji se Pavel Stančo a pocházím z Ostravy, i když nyní žiju ve Švédsku v městě Sundsvall. Pamatuji si z dětství, že jsem pár dní chodil do samozvaného fotografického kroužku, ale to bylo opravdu hodně hodně hodně dávno a žádnou stopu to ve mě bohužel nezanechalo.

Kompaktní fotoaparát jsem dostal poprvé někdy v roce 1994 za úspěšně složenou maturitní zkoušku a od té doby jsem cvakal a cvakal a cvakal. Zrcadlovka se mi ocitla v rukou někdy koncem roku 2006 a od té doby jsem tomu propadl nějak více. Bohužel práce a buďme upřímní, má lenost, mi moc příležitostí k focení nenabízela. Proto jsem využíval možnosti navštěvovat WS pořádáné těmi správně zapálenými lidmi jako jsou Ondra Prosický, Petr Bambousek nebo Michal Jirouš, se kterým jsem jel i do Norska na ostrov Runde.

 Na workshopu Dravci na sněhu, Herálec 2010 (foto Helena Kuchyňková).

Na ostrově Runde, Norsko 2010 (foto Martin Štěpanovský)

Ostrov Runde, Norsko 2010 (fotoaparát a stativ Michal Jirouš).

Pokud budete mit nějaké dotazy, tak můžete přes mail pavel.stanco@gmail.com nebo přes zprávy na mém facebokovém profilu na stránce www.facebook.com/pavel.stanco

4 comments on “Autor

 1. Vladimír on said:

  Ahoj Pavle, zaregistroval jsem nový vzhled Tvých stránek, využívám příležitosti a zkouším zda jsou funkční. Takže Tě tímto zároveň zdravím.
  Jinak je pro mne úžasné sledovat některé Tvoje fotky, jsou skvělé. Vždy mne to pak motivuje na sobě ještě více pracovat. Mám před dokončením svoje první webovky a snad se už brzy rozjedou. Dám Ti určitě včas vědět.
  Přeji, ať se Ti daří.
  Vladimír

  • Pavel on said:

   Ahoj Vladimire, samozrejme ze jsou stranky funkcni a ja doufam taky… Uz jsem chtel nejakou zmenu a tak abych si s tim mohl hrat sam a tak nejak si i zkouset s webem vice pracovat. Navic i moje filozofie prezentace se zmenila a tohle mi vyhovuje vice. Verim, ze zde budu moc davat prospevky casteji i kdyz to uz nebude z poradneho fotaku, ale jak rikavali kluci „z mydlove krabicky…“. Doufam, ze se zastavis casteji! Pozdravuj do Ceska!

 2. Vladimír on said:

  Hallo Pavle,
  zdravím a díky za rychlý replay. Z mé reakce máš potvrzeno, že to fachčí OK. Rád se zde budu pravidelněji vracet a semo tamo i pokecat. JAk jsem Ti psal, ještě na staré webovky, byljsem ke konci února na několik dnů v Norsku. Na toulání po horách a přírodě to nebylo, ale neděli jsem strávil v Oslo jako zvídavý fototurista a tiše jsem tam čuměl. Potuloval jsem se pouze na nábřeží a obdivoval jednoduchost, nápaditost a hlavé krásu účelnosti jejich nové architektury. Jak kontrastní např. s architektonickým paskvilem, kterým nás nakrmili „zodpovědní“ diletanti na území pojmenovaném Nová Karolina Ostrava.
  Jinak makám na sobě a snažím se posouvat kupředu. Něco se daří – spolupracuji nyní na fotodokumentaci II. dílu publikace o mostech a lávkách v ČR. Dokončuji svoje webovky, takže tam bych chtěl něco z toho co se povedlo vložit. No a pak se uvidí, den má ale 24 hodin a s tímto mandátem je nutno umět hospodařit efektivně. Takže končím a jdu ještě trochu editovat.
  P.S. V Drammenu jsem v rychlosti něco nacvakal a lze to v malém shlédnout tady:
  http://en.structurae.de/structures/data/index.cfm?id=s0062846
  http://en.structurae.de/structures/data/index.cfm?id=s0062810
  Vladimír

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6 148 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>